białe szaleństwa

10.02. 2015 r. – Kulig klas III.    


Zima..dużo śniegu, lekki mróz….wymarzony czas na kulig. W takiej aurze  10 lutego 2015 r. uczniowie klas III wybrali się na kulig do Jonin. Na Gilową Górę (361 m n.p.m), najwyższe wzniesienie w Parku Krajobrazowym Pasma Brzanki rodzice zawieźli nas samochodami.  Tam czekał już na nas zaprzęg konny z przyczepionymi pięknie zdobionymi saniami, a do nich były połączone ze sobą za pomocą sznurów małe sanki. Jadąc w formie orszaku podziwialiśmy tajemniczy spowity we mgle las. W głuchej ciszy lasu słychać było tylko dzwoneczki, którymi przystrojone były konie.  Pan woźnica, który dbał o nasze bezpieczeństwo, zadbał także o nasz humor,  bo konie ciągnęły raz szybciej, a raz wolniej. Niektórzy zaliczyli małe wywrotki w zaspach śnieżnych.  Sanna była wyśmienita, towarzyszyło  jej mnóstwo śmiechu i radości.

 

Po kuligu w leśniczówce czekała na nas gorąca herbatka, kiełbaski z grilla, no i deser – pyszne ciasta, a wszystko przygotowały dla nas kochane mamusie. Ale to nie koniec atrakcji – było jeszcze lepienie bałwana, zjazdy z górki nie tylko  na sankach  i zabawy śnieżkami.

 

Serdecznie dziękujemy Państwu Ewelinie i Tomaszowi Dudowiczom za zaproszenie na kulig oraz naszym rodzicom za zorganizowanie tego radosnego dnia zabawy na śniegu.

 

 zobacz galerię zdjęć.

IMGP7339 (Small)


Prawa do strony internetowej (c) 2017 Szkoła Podstawowa w Ryglicach | Grafika i tworzenie strony hauerpower strony www strona internetowa używa plików cookies.
Back To Top