dzień bezpiecznego internetu

10.02.2015  – Bierzemy udział w Dniu Bezpiecznego Internetu.

 

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online.
W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK).

 

W tym roku przypada 10 lutego 2015 roku. Tegoroczne obchody DBI odbywają się pod hasłem “Razem tworzymy lepszy Internet”, które nawiązuje do wzięcia czynnego udziału wszystkich użytkowników w kreowanie sieci oraz treści, jakie są w niej obecne. Podczas tegorocznych obchodów DBI zwróciliśmy też uwagę na to, że każdy internauta ma prawo wykorzystywać potencjał sieci do samorealizacji, zdobywania informacji, nauki czy zabawy – ponosi jednak odpowiedzialność za swoje działania w Internecie. Każdy podczas serfowania w Sieci powinien pamiętać o szanowaniu innych jej użytkowników i respektowaniu ich praw.

 

We wszystkich klasach przeprowadzone zostały zajęcia edukacyjne  o tematyce bezpiecznego korzystania z internetu w ramach zajęć komputerowych oraz zajęć z wychowawcą.

 

Wszelkie informacje o przebiegu Dnia Bezpiecznego Internetu 2015 publikowane są w serwisie www.dbi.pl.

Zapraszamy także do zapoznania sie z materiałami dostępnymi na stronach  www.dzieckowsieci.pl oraz www.sieciaki.pl.

 

Plakat “Poznaj zasady bezpiecznego internetu ” w wersji  pdf.  pobierz

 

 


Prawa do strony internetowej (c) 2017 Szkoła Podstawowa w Ryglicach | Grafika i tworzenie strony hauerpower strony www strona internetowa używa plików cookies.
Back To Top