wiwat maj, 3 maj !

30.04.2015 r. – spotkanie z okazji majowych świąt patriotycznych.

 

 

Konstytucja 3 Maja uchwalona w 1791 roku podczas obrad Sejmu Wielkiego, uważana jest za pierwszą w Europie i drugą na świecie, nowoczesną ustawę zasadniczą.Pomimo krótkiego okresu obowiązywania, była niewątpliwie wielkim osiągnięciem narodu pragnącego zachować niezależność państwową. Reformy w niej zapisane stwarzały bowiem szansę na rozwój gospodarczy i polityczny naszego kraju.

 

Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski 30 kwietnia odbył się w naszej szkole uroczysty apel.
Uczniowie klas V – VI w programie artystycznym przypomnieli sytuację polityczną Rzeczypospolitej XVIII wieku, okoliczności uchwalenia Konstytucji, jej twórców oraz główne założenia. Jak co roku bardzo interesującą prelekcję  wygłosił nauczyciel historii p. Waldemar Krawczuk.

 

Była to dobra okazja do ukazania naszym uczniom przywiązania do symboli narodowych i żywa lekcja historii Polski.

 

 zobacz galerię zdjęć.

 

 

1001643

 


Prawa do strony internetowej (c) 2017 Szkoła Podstawowa w Ryglicach | Grafika i tworzenie strony hauerpower strony www strona internetowa używa plików cookies.
Back To Top