Narodowe czytanie QVO Vadis.

Niebywałą atrakcją podczas ogólnopolskiej akcji pn. NARODOWE CZYTANIE 2016, które zagości po raz pierwszy w naszym mieście RYGLICE- będzie możliwość spotkania postaci literackich z powieści historycznej Henryka Sienkiewicza „Quo vadis” na Ryglickim Rynku, w które wcielą się uczniowie naszych szkół.

 


Witać będą uczestników spotkania m.in.

  • NERON
  • MAREK WINICJUSZ
  • LIGIA KALLINA
  • PETRONIUSZ
  • TYGELLIN
  • ŚW.PIOTR I PAWEŁ Z TARSU i inni.

Na Ryglickim Rynku dnia 03 września 2016 r. o godz. 17.00 wybrzmią słowa, które sto dwadzieścia lat temu wyszły spod pióra pierwszego polskiego noblisty H. Sienkiewicza. Według Prezydenta RP Andrzeja Dudy „Quo vadis” – „…To piękna książka o zwycięstwie prawdy i miłości- historia wiary, która pozwala budować silne więzi kształtujące wspólnotę”, a przesłaniem tej powieści jest: triumf odwagi, konsekwencji w działaniu, solidarności w imię fundamentalnych idei, które mają dla Polaków dodatkowy wymiar zwłaszcza dziś, w świetle 1050-lecia Chrztu naszej Ojczyzny.

 

Organizatorami akcji są: Gminna Biblioteka Publiczna w Ryglicach oraz Zespół Szkół w Ryglicach, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Ryglicach i Ośrodek Kultury w Ryglicach. Patronat lokalny objął Burmistrz Ryglic.

Gorąco zachęcamy wszystkich do włączenia się w Narodowe Czytanie czy jako osoba czytająca czy słuchająca tej wyjątkowej książki.

 

Bądźmy tego dnia razem niezależnie od wieku aby ten wyjątkowy wieczór stał się czasem inspirujących refleksji, które przyniosą radość z kontaktu z prawdziwie wielką literaturą.

 

Na wszystkich przyniesionych egzemplarzach powieści „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza organizatorzy złożą pamiątkowy stempel.

 

Akcja odbywa się pod PATRONATEM HONOROWYM PARY PREZYDENCKIEJ ADNRZEJA DUDY I AGATY KORNHAUSER-DUDY.


Prawa do strony internetowej (c) 2017 Szkoła Podstawowa w Ryglicach | Grafika i tworzenie strony strony internetowe rzeszow używa plików cookies strona internetowa cookies.
Back To Top