Dobry człowiek jest podobny do kwiatu

„Dobry człowiek jest podobny do kwiatu,
który rozkwita w ciepłych promieniach słońca.”
/Phil Bosmans/

 

23 czerwca 2017 roku zakończył się kolejny rok szkolny. Po 10 miesiącach nauki i pracy rozpoczęły się zasłużone wakacje. Uczniowie Zespołu Szkół w Ryglicach uczestniczyli w tym dniu we Mszy św. oraz uroczystej akademii. Zakończenie roku szkolnego to czas podsumowań, podziękowań i pożegnań. I tak było tym razem.

 

Podczas apelu zostali nagrodzeni Ci uczniowie, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce. Pani dyrektor wręczyła tym uczniom świadectwa z wyróżnieniem oraz pogratulowała wspaniałych osiągnięć.

 

Akademia miała też swą część artystyczną, podczas której została pożegnana, odchodząca do pracy w innej szkole nauczycielka języka polskiego Pani Magdalena Drożdż. Jako pierwsza wystąpiła Pani Dyrektor Agata Sus i pięknymi słowami rozpoczęła swoje przemówienie:

 

„Ciągle jeszcze istnieją wśród nas anioły.
Nie mają wprawdzie żadnych skrzydeł,
Lecz ich serce jest bezpiecznym portem dla wszystkich,
Którzy są w potrzebie.
Wyciągają ręce i proponują przyjaźń.”

 

Taka właśnie jest Pani Magdalena Drożdż. Zawsze aktywna, otwarta na potrzeby uczniów, oddana im bez reszty. ZAWSZE daje przykład „dobrej roboty” nauczycielskiej, wielkiej staranności i poświęcenia.

 

Wypowiadane słowa zawierały podziękowanie oraz docenienie za wytrwałą oraz owocną pracę w tej szkole.

 

W dalszej części uczniowie klasy Ic – wychowankowie Pani Madzi – zaprezentowali przedstawienie ukazujące lekcję języka polskiego, której temat brzmiał: „Jak być dobrym nauczycielem?”. Wszystkie przedstawione cechy dobrego nauczyciela odnosiły się w pełni do Pani Magdaleny.

 

Na zakończenie uroczystości głos zabrała Pani Magdalena Drożdż, serdecznie dziękując za współpracę, miłą atmosferę oraz życząc wszystkim spokojnych wakacji i realizacji własnych planów. Kończąc dodała: „ Nie płacz, że coś się skończyło, tylko uśmiechaj się, że Ci się przytrafiło”.

 

Pani Madziu, zawsze z wielką radością powitamy Cię w naszych progach. Będziemy przechowywać w pamięci przykład Twojej miłości do pracy z dziećmi. Będzie ona dla nas twórczą inspiracją w dalszym wykonywaniu trudnego, odpowiedzialnego, a zarazem pięknego zawodu nauczyciela. Życzymy wszystkiego dobrego!

 

Grono pedagogiczne.

 

Zapraszamy do galerii

 


Prawa do strony internetowej (c) 2017 Szkoła Podstawowa w Ryglicach | Grafika i tworzenie strony strony internetowe rzeszow używa plików cookies strona internetowa cookies.
Back To Top