Pożegnanie Absolwentów Gimnazjum

22 czerwca odbyła się w gimnazjum uroczysta akademia, na której pożegnaliśmy Absolwentów szkoły. Wychowawczynie klas trzecich, pani Switłana Ciochoń, pani Elżbieta Kucajda i pani Marzena Kluz,  wręczyły nagrody dla Trzecioklasistów, którzy ukończyli szkołę z wyróżnieniem.

 

Pani Dyrektor przekazała rodzicom wyróżnionych uczniów listy gratulacyjne, a także wręczyła statuetki siedmiu najbardziej zasłużonym dla szkoły absolwentom.  Specjalną nagrodę, statuetkę „Najlepsza z Najlepszych” uzyskała Julia Jodłowska, która kończy gimnazjum z zaszczytnymi tytułami:  Laureatki Małopolskiego Konkursu Kuratoryjnego z Historii w roku szkolnym 2016/2017, Laureatki Małopolskiego Konkursu Geograficznego w roku szkolnym 2015/2016 oraz Finalistki Małopolskiego Konkursu z Języka Polskiego w roku szkolnym 2015/2016. Julia otrzymała także nagrodę pana burmistrza.

 

Podczas akademii, Trzecioklasiści zostali również uhonorowani dyplomami za osiągnięcia muzyczne, plastyczne i sportowe, a także za pracę w Szkolnym Kole Caritas i w WOŚP. Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie Absolwentów, a po nim przyznano nagrody wyróżnionym uczniom klas drugich i pierwszych gimnazjum.

 

W dalszej części uroczystości głos zabrali uczniowie klas trzecich, którzy zaprezentowali program artystyczny na pożegnanie szkoły. Raz jeszcze ukazali w żartobliwy sposób blaski i cienie uczniowskiego życia. Następnie miał miejsce pokaz prezentacji multimedialnych, które stanowiły swoiste spojrzenie wstecz na kończące się trzy lata gimnazjalnego życia. Nie obyło się bez wzruszeń.

 

W końcowej części uroczystości uczniowie klas drugich pożegnali naszych Absolwentów krótkim programem artystycznym ukazującym w zabawny sposób najbardziej charakterystycznych trzecioklasistów. Klasy drugie przygotowały także dla swoich starszych kolegów drobne upominki.

 

Dla wszystkich był to ważny dzień, pełen emocji i wzruszeń. W uszach pobrzmiewały nam wciąż słowa będące mottem tego dnia: „Tym wyżej się wzniesiesz, im mocniejsze masz korzenie”.

 

Zapraszamy do galerii

 


Prawa do strony internetowej (c) 2017 Szkoła Podstawowa w Ryglicach | Grafika i tworzenie strony strony internetowe rzeszow używa plików cookies strona internetowa cookies.
Back To Top