Aktualności

“Dziękujemy, że pomagacie nam wzrastać” – DKEN

11 października odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Program artystyczny, przygotowany przez ósmoklasistów pod opieką swoich pań wychowawczyń, przybliżył nam historię polskiego szkolnictwa. Przedstawienie ubogacił zespół muzyczny, który przepięknie dla nas zaśpiewał i zagrał.

więcej
Tydzień Głośnego Czytania

W dniach 1-5 października klasy I-III realizowały projekt Tydzień Głośnego Czytania. Jego celem było budowanie nawyku codziennego czytania wśród dzieci. Inspiracją do przygody z literaturą stały się opowieści o przygodach Gangu Słodziaków zawarte w książce Renaty Piątkowskiej „Co się stało na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”.

więcej
Rajd “Złoty Liść”

Czyste jak kryształ górskie powietrze, gęste lasy i zapierające dech w piersiach widoki – tak w skrócie można opisać Gorce, pasmo górskie w Beskidach Zachodnich.

więcej
Dzień Chłopaka

1 października odbyła się w naszej szkole uroczystość, której nie powstydziłoby się samo Hollywood: Gala „Oscary 2018”. więcej
Spotkanie z historią

Dnia 28 września 2018 roku nasza szkoła gościła przedstawicieli Stowarzyszenia “Grupa Rekonstrukcji Historycznej 16 Pułku Piechoty Ziemi Tarnowskiej”, którzy pokrótce przybliżyli historię tarnowskiego pułku piechoty z okresu II RP.

więcej
BohaterON w naszej szkole!

Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła przyłączyła się do akcji “BohaterON – włącz historię”.  Jest to część ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej.

więcej
“Do hymnu!” w Ryglicach

27 września był w naszej szkole dniem szczególnym. Otóż odbyło się wówczas przesłuchanie do ogólnopolskiego konkursu „Do hymnu!”.  W samo południe dwuosobowe jury składające się z profesjonalnych muzyków, dokonało nagrania naszego występu. więcej
Wyjazd do Oświęcimia

12 września klasy III gimnazjalne oraz klasy VIII udały się do Oświęcimia, aby zwiedzić były niemiecki koncentracyjny obóz zagłady Auschwitz-Birkenau, który stał się symbolem Holokaustu i nazistowskich zbrodni popełnionych na Polakach, Żydach i innych narodowościach. więcej
Dzień Witaminowy

Śmiało można powiedzieć, że dzisiaj wszyscy uczniowie kl.1-3 zaopatrzyli swój organizm w dzienną dawkę witamin. Uczestniczyli bowiem w Witaminowym Dniu, którego najbardziej wyczekiwanym momentem była degustacja zgromadzonych na jesiennym stole krajowych i egzotycznych owoców oraz rodzimych warzyw.

więcej
Demokracji uczymy się w szkole! -wybory do Samorządu Uczniowskiego.

Wrzesień w naszej szkole to zawsze czas  kampanii wyborczej. Uczniowie walczą o stanowisko przewodniczącego samorządu i składają przedwyborcze obietnice. 

więcej
Ogólnopolski Konkurs dla szkół podstawowych “Do Hymnu!”

Miło nam poinformować, że nasza szkoła zakwalifikowała się do Ogólnopolskiego Konkursu dla szkół podstawowych „Do Hymnu!”.

 

więcej
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

3 września odświętnie ubrani uczniowie naszej szkoły wraz z towarzyszącymi im rodzicami zgromadzili się na uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019. więcej

Prawa do strony internetowej (c) 2017 Szkoła Podstawowa w Ryglicach | Grafika i tworzenie strony strony internetowe rzeszow używa plików cookies strona internetowa cookies.
Back To Top