Dzień Papieski

16 października  obchodziliśmy nasz szkolny Dzień Papieski. Szczególną, 40-stą rocznicę wyboru metropolity krakowskiego Karola Wojtyły na papieża uczciliśmy pielgrzymką pod krzyż papieski na Galii Górnej.

 

Cała społeczność naszej szkoły ruszyła w drogę, zatrzymując się najpierw na modlitwę w naszym kościele parafialnym. A potem poszliśmy radosnym orszakiem na wędrówkę pośród przepięknych jesiennych krajobrazów w promieniach niezwykle ciepłego, jak na październik, słońca.

 

Na miejscu odbyła się modlitwa różańcowa, a potem wspólnie odśpiewaliśmy „Barkę”. Na koniec przyszedł czas na smakowite kiełbaski z grilla, na wesołe rozmowy, a nawet tańce.

 

To  był wyjątkowy dzień, który jeszcze bardziej  zintegrował społeczność naszej szkoły i dostarczył wielu dobrych emocji.

 


Prawa do strony internetowej (c) 2017 Szkoła Podstawowa w Ryglicach | Grafika i tworzenie strony strony internetowe rzeszow używa plików cookies strona internetowa cookies.
Back To Top