Dzień Życzliwości

W tym roku po raz kolejny nasza szkoła obchodziła Dzień Życzliwości i Pozdrowień, choć troszkę później, bo 27 listopada.

Główna ideą Dnia Życzliwości jest uzmysłowienie i przypomnienie ludziom o tym, że tylko wzajemna życzliwość może stać się podstawą do budowania pokoju i pomyślnych relacji między ludźmi na całym świecie.

 

 

Był to dzień wyjątkowy. Obfitował w różne atrakcje.

 

Na dobry początek, każdy mógł osłodzić sobie dzień na kiermaszu słodkości i jednocześnie  wygrać kupon do foto budki. Nasze przemiłe, uśmiechnięte wolontariuszki rozdawały żółte serduszka. Korytarze szkolne udekorowano emotkami oraz pięknymi sentencjami, czy  życzeniami.

 

Na dużych przerwach czynna była foto budka, która w tym roku była największa atrakcja.

 

Na koniec krótka refleksja.

 

Czasem słyszymy, że życzliwość jest niemodna, że się nie opłaca, że to tylko puste słowa. Mamy nadzieję, że jednak większość tak nie myśli. Jako ludzie, potrzebujemy przecież szacunku, ciepła, miłego słowa i gestu od innych. Na co dzień, goniąc za różnymi sprawami zapominamy o takich gestach i zwykłym uśmiechu. A przecież obdarowując życzliwością innych nam także robi się przyjemniej. Pokażmy, że jednak warto być miłym. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą wypuścimy w świat, do ludzi – wróci do nas ze zdwojoną mocą.

 

Promujmy zatem życzliwość, zarażajmy nią innych, zachęcajmy do czynienia dobra na różnych płaszczyznach codziennie, nie tylko od święta.

 

Z najlepszymi życzeniami, 
Koordynatorzy akcji

 

Zapraszamy do galerii

 


Prawa do strony internetowej (c) 2017 Szkoła Podstawowa w Ryglicach | Grafika i tworzenie strony strony internetowe rzeszow używa plików cookies strona internetowa cookies.
Back To Top