„Młody odkrywca z gałązką tarniny” – grupa „Poszukiwacze zdrowia”

Grupa uczniów z naszej szkoły jest w trakcie realizacji projektu „Młody odkrywca z gałązką tarniny-opracowanie programów kształcenia i realizacja działań dydaktycznych służących rozwijaniu kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych niezbędnych na rynku pracy”.

 

Projekt jest realizowany przez Tarnowską Szkołę Wyższą w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. Wychowankowie uczestniczący w projekcie zostali podzieleni na 2 grupy, według ich zainteresowań.

 

Grupa II – „W poszukiwaniu zdrowia”, jak sama nazwa zespołu wskazuje, dowiaduje się, co zrobić, by wzmocnić nasze dobre samopoczucie, zdrowo się odżywiać, jak aktywność fizyczna wpływa na nasze zdrowie. W jaki sposób to wszystko odkrywają? Otóż na dwa sposoby, zarówno od strony teoretycznej, jak i praktycznej. Teoria to udział w fakultetach z dietetyki i kosmetologii, mini wykładach z elementami języka angielskiego na temat zdrowego odżywiania, warsztatach komputerowych.

 

Z kolei praktyka także nie jest poszukiwaczom zdrowia obca, gdyż dowiadywali się jak można spędzać produktywnie i ciekawie wolny czas, m.in. poprzez pracę technika Iris folding, brali także udział w warsztatach z pieczenia chleba, rozpoznawania zbóż i kuligu oraz zabawach na świeżym powietrzu w Gospodarstwie Agroturystycznym „Skrawek Nieba” w miejscowości Łosie.

 

To jedynie namiastka tego, co udało się poszukiwaczom zdrowia zrealizować. Nie możemy się doczekać nowej porcji wiedzy i kolejnych wyzwań!

 

Zapraszamy do galerii

 

 


Prawa do strony internetowej (c) 2017 Szkoła Podstawowa w Ryglicach | Grafika i tworzenie strony strony internetowe rzeszow używa plików cookies strona internetowa cookies.
Back To Top