Nasza szkolna podróż do Tajlandii

W grudniu gościliśmy w naszej szkole znanego już nam pana Macieja Krafa – reprezentanta grupy ‘”Trzask”, która zrzesza miłośników podróży, którzy spełniają się w wyprawach do różnych części świata.


Tym razem z panem podróżnikiem udaliśmy się w podróż do Tajlandii. W ciągu godziny dowiedzieliśmy się wielu niezwykłych rzeczy na temat tego wspaniałego znajdującego się na Półwyspie Indochińskim miejsca na Ziemi.

 

Poznaliśmy zwyczaje i tradycje mieszkańców Tajlandii. Wysłuchaliśmy ciekawych historii dotyczących plemion zamieszkujących te tereny, np. kobiet „Żyraf” próbujących wydłużyć swoje szyje specjalnymi obręczami, ważącymi nawet do 14 kg. Pan Maciej nie szczędził nam także wielu ciekawostek dotyczących m.in. zwierząt żyjących na tym obszarze, np. wszędobylskich małp, towarzyszących turystom i zabierających im części garderoby czy też słoni pełniących funkcję taksówek.

 

Nasz gość przygotował dla nas nie tylko interesującą prezentację, ale także pozwolił obejrzeć przywiezione pamiątki, np. azjatyckie ręcznie robione stroje, m.in. szatę panny młodej i kapelusz noszony przez najmądrzejszego człowieka plemienia.

 

Bardzo dziękujemy za tę egzotyczną, wspaniałą i niezapomnianą podróż!

 

Zapraszamy do galerii

 


Prawa do strony internetowej (c) 2017 Szkoła Podstawowa w Ryglicach | Grafika i tworzenie strony strony internetowe rzeszow używa plików cookies strona internetowa cookies.
Back To Top