Pomoc ma MOC!

Prezentujemy działania Szkolnego Koła Caritas w I semestrze roku szkolnego 2018/2019:

 

Tytka charytatywna

Z okazji przypadającego 18 listopada Światowego Dnia Ubogich nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Tytka charytatywna”.
Każda klasa otrzymała papierową torbę, do której zbierała produkty spożywcze i artykuły chemiczne.
Wypełnione torby wolontariusze przekazali do Parafialnego Oddziału Caritas w Ryglicach. Zebrane w szkole dary trafiły do potrzebujących rodzin w naszej miejscowości.

 

Katarzynki

Jak co roku, z okazji przypadającego 25 listopada odpustu parafialnego, wolontariusze Szkolnego Koła Caritas przygotowali i sprzedawali tradycyjne pierniki.
Dochód ze sprzedaży „Katarzynek” zostanie przeznaczony na dofinansowanie wycieczek dla uczniów naszej szkoły.

 

Mikołajki w ŚDS

6. grudnia wolontariusze SKC przebrani za elfy, anioły i diabełki wraz ze św. Mikołajem odwiedzili podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Ryglicach.
Był to nie tylko radosny czas oczekiwania na prezenty, ale również wspaniała zabawa i wspólne kolędowanie.

 

Rodacy Bohaterom

W grudniu uczniowie klasy VIII b wraz z wychowawczynią p. A. Krawczyk wzięli udział w akcji „Rodacy Bohaterom”, której celem była pomoc kombatantom mieszkającym na kresach wschodnich. Zebrane przez uczniów produkty spożywcze i chemiczne zostały przekazane do XVI LO im. Armii Krajowej w Tarnowie.

 

Święto Trzech Króli

W dniu Objawienia Pańskiego członkowie SKC rozprowadzali przygotowane wcześniej przez wolontariuszy zestawy kredy i kadzidła. Zebrane w Ryglicach i Kowalowej ofiary zostały przeznaczone na „adopcję serca” dla dzieci w Republice Środkowej Afryki, którą kontynuujemy od 2008 roku.

W ciągu całego roku szkolnego prowadzona jest wśród uczniów naszej szkoły akcja zbiórki nakrętek, które przekazywane są osobom niepełnosprawnym.

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, nauczycielom, uczniom i wolontariuszom Szkolnego Koła Caritas za aktywny udział i wsparcie wszystkich opisanych wyżej działań.

 

Zapraszamy do galerii

 


Prawa do strony internetowej (c) 2017 Szkoła Podstawowa w Ryglicach | Grafika i tworzenie strony strony internetowe rzeszow używa plików cookies strona internetowa cookies.
Back To Top