Święto Konstytucji 3 Maja w naszej szkole

Dnia 30.04. 2018 r.  uczniowie naszej szkoły świętowali 228 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.   

 

Młodzież uczestniczyła w uroczystym apelu, którego głównym celem było przedstawienie okoliczności uchwalenia konstytucji, wyjaśnienie znaczenia, jakie miało to wydarzenie dla naszego kraju, rozbudzanie zainteresowania historią oraz kształtowanie postaw patriotyzmu wśród uczniów.                                                                                                 

 

W tym roku program artystyczny przygotowali uczniowie klas czwartych  pod kierunkiem wychowawców – p. Kingi Hauer, p. Krystyny Marcinek oraz nauczyciela muzyki p. Aleksandra Borowiec.                                                                   

 

Młodzi aktorzy ubrani w piękne kostiumy teatralne,wystrój, rekwizyty, treść inscenizacji, pieśni narodowe i talent aktorski uczniów  – to wszystko świetnie oddało atmosferę tego niezwykle ważnego dla naszego kraju wydarzenia, jakim było ogłoszenie aktu konstytucji.

 

Dyrektor szkoły pani Agata Sus w swoim wystąpieniu podkreśliła,  aby z szacunkiem odnosić się do historii, do naszych narodowych symboli- hymnu, godła, flagi biało- czerwonej i z radością obchodzić nasze majowe święta.

 

Zapraszamy do galerii

 


Prawa do strony internetowej (c) 2017 Szkoła Podstawowa w Ryglicach | Grafika i tworzenie strony strony internetowe rzeszow używa plików cookies strona internetowa cookies.
Back To Top