Święto Patryka

Nauczając języka angielskiego przybliżamy również uczniom kulturę krajów anglojęzycznych dlatego też w dniu 18 marca w naszej szkole obchodziliśmy dzień Świętego Patryka, patrona Irlandii. Podkreślając inność tego dnia ubraliśmy się na zielono oraz wyposażyliśmy się w symbole Irlandii takie jak koniczynki oraz flagi.


Uczniowie klasy VI przygotowali i przedstawili prezentację multimedialną o Irlandii i Świętym Patryku dla uczniów z klas I-IV. Wszystkie dzieci z uwagą przysłuchiwały się starszym kolegom oraz oglądały prezentowane zdjęcia i filmy starając się jak najwięcej zapamiętać. Zgromadzoną w ten sposób wiedzę wykorzystali w dalszej części dnia na lekcjach języka angielskiego rozwiązując quizy oraz wykonując różnorodne zadania związane z tematem.

Uczniowie klas VI-VII nieco inaczej uczcili dzień Świętego Patryka. Oglądali oni film w języku angielskim przedstawiający historię i legendy o Świętym Patryku i Irlandii, odpowiadali na pytania z nim związane a następnie bawili się rozwiązując quiz, którego pytania były zaszyfrowane były w formie kodów QR i ukryte na terenie szkoły.

 

Dzień ten przyniósł uczniom dużo radości i przyjemnych wrażeń.

 

Zapraszamy do galerii

 


Prawa do strony internetowej (c) 2017 Szkoła Podstawowa w Ryglicach | Grafika i tworzenie strony strony internetowe rzeszow używa plików cookies strona internetowa cookies.
Back To Top