V Dyktando Krakowskie

16 marca uczennice naszej szkoły: Natalia Lisak z klasy IIIb gimnazjum oraz Oliwia Scieńska z klasy IIIc gimnazjum pod opieką nauczycielki mgr Anny Sikorskiej brały udział w ogólnopolskim V Dyktandzie Krakowskim organizowanym przez Uniwersytet Jagielloński i RMF Fm w Krakowie.

 

Nieprawdopodobnie trudne dyktando przygotowywane dla miłośników języka polskiego pisało w Auditorium Maximum – największej sali wykładowej UJ aż 1000 uczestników z Polski i ze świata: USA, Belgia, Węgry, Niemcy, Wielka Brytania. Nasze uczennice miały numery: Natalia 648, Oliwia 340 i były najmłodszymi uczestniczkami zmagań ortograficznych. Najstarszy piszący miał 74 lata.

 

W jury dyktanda zasiadali m.in. Rektor UJ, Dziekan Wydziału Polonistyki UJ, gwiazdy polskiej estrady: Ania Wyszkoni, Marek Piekarczyk i zwyciężczyni dziecięcej Eurowizji Roksana Węgiel. Na zwycięzców czekały cenne nagrody pieniężne, rzeczowe oraz żółte rowery RMF.

 

Ogromna satysfakcja z udziału w tak wspaniałym i trudnym konkursie, świadomość własnej wiedzy na temat polskiej pisowni, spotkanie z wybitnymi osobami oraz spacer po cudownym Krakowie to nagroda za odwagę i niewątpliwie doskonałe umiejętności Natalii i Oliwii. Serdecznie dziękujemy za reprezentowanie szkoły, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Zapraszamy do galerii

 


Prawa do strony internetowej (c) 2017 Szkoła Podstawowa w Ryglicach | Grafika i tworzenie strony strony internetowe rzeszow używa plików cookies strona internetowa cookies.
Back To Top