Uroczyste zakończenie r. szk. 2018/2017. Pożegnanie pana Waldemara Krawczuka.

Rok szkolny 2017/2018 dobiegł końca. Czas na upragnione wakacje. Dnia 22 czerwca spotkaliśmy się, aby podsumować całoroczną pracę. Wyróżniający się uczniowie otrzymali z rąk dyrektora szkoły świadectwa z biało-czerwonym paskiem. 

 

Dzień ten był wyjątkowym nie tylko ze względu na zakończenie roku szkolnego, to także dzień, kiedy żegnaliśmy się z panem Waldemarem Krawczukiem – nauczycielem historii, który po 40 latach pracy odchodzi na emeryturę. Wzruszenia nie dało się ukryć…

 

Uroczystość pożegnania swoim przemówieniem rozpoczęła dyrektor placówki – pani Agata Sus. Zwracając się do „pana od historii”, powiedziała m.in.:

 

„Dziś z dużym szacunkiem wszyscy chcemy podziękować Ci za trud i serce. W imieniu dzieci i młodzieży z Ryglic i Jonin – także tych, którzy są już dzisiaj bardzo dorośli, dziękuję Ci za tysiące lekcji historii, za przekazywanie historii w taki sposób, że nie można było się nudzić i nie można było jej nie zapamiętać, za coroczne przedstawianie – tej samej przecież drogi do niepodległości naszej ojczyzny – zawsze w inny sposób.

 

Dziękuję za przekazywanie wiedzy historyczno-geograficznej i pokazanie piękna naszej ojczyzny podczas licznych, przemyślanych i perfekcyjnie zorganizowanych zielonych szkół. Dziękuję za rozbudzanie w nas zainteresowań nowinkami technicznymi i technologią informatyczną. Dziękuję za szczególną atmosferę, którą tworzyłeś w pokoju nauczycielskim, za opiekę nad młodymi nauczycielami i udzielane wsparcie nauczycielom rozpoczynającym pracę w naszej szkole, dziękuję za szczególne, niepowtarzalne poczucie humoru. Naszym szczęściem było to, że mogliśmy być Twoimi uczniami, a potem kolegami z pracy. Jako dyrektor dziękuję Ci za fachowość, rzetelność i odpowiedzialność. Dziękuję za szczególny takt pedagogiczny, cierpliwość i oddanie sprawom szkoły. Za to, że nigdy nie brakowało Ci wiary w swoich podopiecznych. (…).

 

 

Kolejne etapy życia kiedyś się kończą, ale zaczyna się coś nowego. Trafnie Wisława Szymborska napisała, iż „księga zdarzeń zawsze otwarta jest w połowie”. Zawsze można coś przeżyć i dopisać do swojego życia.(…). Chcemy Ci dziś życzyć wiele radości z życia, dobrego zdrowia i zasłużonej satysfakcji z zawodowych dokonań oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. Życzymy małych spraw, które spowodują Twoją radość, pięknych piosenek usłyszanych rankiem w radiu i poczucia się kimś specjalnym (…)!”

 

W dalszej części spotkania głos zabrali uczniowie, by w humorystycznej scence przedstawić spotkanie pana Waldemara Krawczuka z uroczą panią Emeryturą. Były rozczulające piosenki, fotograficzny skrót z najciekawszych chwil w szkole oraz wspomnienia i życzenia przekazane w formie multimedialnej przez pana Stanisława Błażeja – byłego gminnego dyrektora szkół, panią Annę Rączkowską – nauczyciela, koleżankę ze Szkoły Podstawowej w Joninach, Józefa Sadowskiego – prezesa Oddziału ZNP w Tarnowie, panią Beatę Niemiec – byłą uczennicę ze Szkoły Podstawowej w Joninach.

 

 

Były kwiaty, życzenia i łzy wzruszenia…, a całości przyświecały słowa księdza Jana Twardowskiego – „Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło, wtedy dopiero wszystko się zaczyna…”.

 

Za lata dobrej, owocnej pracy, postawę godną naśladowania, życiową mądrość i otwarte serce – dziękujemy!\

 

Zapraszamy do galerii

 


Prawa do strony internetowej (c) 2017 Szkoła Podstawowa w Ryglicach | Grafika i tworzenie strony strony internetowe rzeszow używa plików cookies strona internetowa cookies.
Back To Top