Wycieczka klas I i II do Krakowa

Dnia 6 czerwca 2018 r. uczniowie klasy pierwszej i drugiej wyruszyli po przygody do grodu Kraka.

 

Podróż przebiegła w radosnej atmosferze. Po przyjeździe do Krakowa udaliśmy się na: Rynek, gdzie podziwialiśmy kościół Mariacki i Sukiennice. Następnie przeszliśmy na Wawel. Niezapomniane wrażenie wywarł na uczniach widok Krakowa z wieży Dzwonu Króla Zygmunta, podobnie jak groby Królów Polskich i wielkich Polaków znajdujące się w Katedrze na Wawelu oraz dziedziniec. Obowiązkowym punktem programu było spotkanie ze smokiem wawelskim.

 

Niewątpliwie kolejną atrakcją był rejs statkiem „Legenda” po Wiśle, podczas którego nasi uczniowie podziwiali panoramę zabytkowej zabudowy miasta i bulwary wiślane. Ostatnim punktem programu była wizyta w ogrodzie zoologicznym. Tam dzieci miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień egzotyczne zwierzęta. Przemierzając alejki ogrodu oglądały z bliska różne gatunki zwierząt, poznały ich wygląd i tryb życia. Dzieciom szczególnie podobały się śmieszne małpki i olbrzymie słonie. Podziwiały również żyrafy, które dostojnie spacerowały po wybiegu, obejrzały w całej okazałości lwy, gdyż właśnie ucięły sobie poobiednią drzemkę, wylegując się w słońcu.

 

Po wyjściu z ZOO był czas na małe „co nie co” oraz na zakup pamiątek. W drodze powrotnej dzieciom pomimo zmęczenia dopisywały humory.

 

Zapraszamy do galerii

 

 


Prawa do strony internetowej (c) 2017 Szkoła Podstawowa w Ryglicach | Grafika i tworzenie strony strony internetowe rzeszow używa plików cookies strona internetowa cookies.
Back To Top